Struinen, Rennen en Ontbijten
Zaandijk Leeft! organiseerde ‘aan beide kanten van het spoor’ in tien dagen tijd drie evenementen, of zoals wij het zelf zeggen: “Zaandaiker Feesies”. Op 26 april een Vrijmarkt in Rooswijk, en op 3 mei ‘De 1000 van Zaandijk’ en op 5 mei een ‘Vrijheidsontbijt’, beide op de Lagedijk in Oud Zaandijk.
Konings-KleedjesVrijmarkt-Dag
Koningsdag is traditioneel vrijmarktdag. Dit jaar waren er allerlei markten op de zaterdag voor Koningsdag en dit jaar op 26 april ook voor het eerst in Zaandijk/Rooswijk. Op het vernieuwde Rooswijkplein mocht iedereen tijdens de ‘KleedjesVrijmarkt’ een kleedje uitrollen en tussen 10.00 uur en 14.00 uur profiteren van de kooplust van het langstrekkend publiek. Zaandijk Leeft! zorgde voor een gezellige aankleding van het plein en de tientallen ‘marktlui’ en enkele honderden ‘kooplui’ maakt er een gezellige bedoening van. De vrijmarkt komt volgend jaar zeker weer op de evenementenkalender van Zaandijk Leeft!
Klik op de afbeelding voor een korte filmische impressie van de Vrijmarkt.
De 1000 van Zaandijk
Voor de vierde keer in successie renden jonge en oudere Zaandijkers en streekgenoten (m/v) hardlopend over 1000 meter Lagedijk in Zaandijk, tussen gemaal ‘t Leven en molen De Bleeke Dood. Dit jaar vond het unieke prestatieve en recreatieve hardloopevenement plaats op zaterdag 3 mei, tussen 14.00 en 15.00 uur. De organisatie was weer in sportieve en deskundige handen van Atletiekvereniging Zaanland en Zaandijk Leeft! De zonnige editie stond bol van de records: een record aantal deelnemers (zo’n 225) en parcoursrecords bij zowel de mannen als de vrouwen.
Klik op afbeelding voor een korte filmische impressie van 2 minuten en 38 seconden, de snelste tijd bij de mannen.
Klik HIER voor alle 202 foto’s van Bart Glandorff.
Vrijheidsontbijt op de Dijk
In navolging van de geslaagde ontbijten op de Lagedijk in 2019 en 2024 vierden we dit jaar op 5 mei ’80 jaar Vrijheid’ met een ‘Vrijheidsontbijt op de Dijk’. Er werd om 9.30 uur een heerlijk ontbijt geserveerd door het team van Yvonne Delorme van het Zaanse Bakkertje aan een kleine 240 ontbijters, met onder meer vers gebakken broodjes, heerlijk beleg, koffie, thee en sinaasappelsap.
Klik op de afbeelding voor een korte filmische impressie van het Vrijheidsontbijt 2025.
De voorzitter van Zaandijk Leeft!, Ron Witbaard, kijk tevreden terug op de tiendaagse: “Ik ben hartstikke trots op datgene wat we met ons kleine clubje gepresteerd hebben. Ik wil daarom graag Leo Walraven van ZL! en de beide Henken van Atletiekvereniging Zaanland, de beide Yvonnes (Delorme en Van Veen) van het Ontbijtteam en mijn broer Rob en zijn groep vrijmarktvrijwilligers bedanken en complimenteren met een vlekkeloze organisatie. En natuurlijk gaat mijn hartelijke dank ook uit naar de bewoners van de Lagedijk voor hun geduld en begrip en de sponsoren en álle vrijwilligers. Zij maakten de drie ‘Zaandaiker Feessies’ (weer) mogelijk. We kunnen even adem halen, maar moeten ook de accu weer opladen voor de volgende evenementen op het Rooswijkplein: op 18 juni de ‘Buitenspeeldag’ en op 5 juli het ‘ZomerMuziekFestival’.”